Patron Patron Patron Patron
Pražský fotbalový svaz

O projektu

Přestože sportovní preference českých dětí vlivem mnoho nových sportovních odvětví časem výrazně kolísají, stále se můžeme spolehnout na jednu jistotu. Tou nejoblíbenějším činností na venkovních hříštích, ve sportovních halách a také ve školních tělocvičnách nadále zůstává FOTBAL.

logo PFS

Ne vždy však fotbal přináší dětem pouze úsměv a radost. Bohužel také na fotbalových utkáních těch nejmenších můžeme vidět zarážející jevy, které berou dětem chuť do hry a sportu jako takového. Snahou o dosažení okamžitých výsledků, přehnaným důrazem na výkony jednotlivců a potlačením myšlenky fair play, se u dětí postupně vytrácí úcta ke spoluhráčům, protihráčům i rozhodčím. Mizí pak také základní touha zahrát si fotbal, najít v kolektivu společné kamarády a v neposlední řadě vysloužit si pochvalu od trenérů či rodičů. Právě rodiče jsou přitom často těmi, kteří, často nevědomky, stojí na pomyslném žebříčku negativních emocí na samém vrcholu.

Iniciativa Pražského fotbalového svazu "Neberte nám naši hru“ nemá za cíl celkově změnit prostředí na pražských fotbalových turnajích, má však ukázat možnou cestu a především pak odstartovat debatu na toto téma. Organizátoři projektu budou proto objíždět mládežnické turnaje v Praze, aby na nich děti i rodiče seznámili se základními myšlenkami celé iniciativy.

Poporu projektu vyslovily také všechny čtyři pražské prvoligové kluby, kdy každý z nich dodal jednoho z patronů projektu. Těmto patronům také není chování na mládežkých zápasech lhostejné.

Do projektu „Neberte nám naši hru“ se letos patronací zapojili tito prvoligoví fotbalisté: Slavia - Tomáš Souček, Bohemians 1905 - Antonín Vaníček, Dukla - Dominik Preisler, Sparta - Michal Sáček.

Partnery projektu, který organizuje Pražský fotbalový svaz, jsou Magistrát hl. města Prahy, CK Alexandria, Footballmania.

Fotbal je radost, ne souboj o život.

  • Chci, aby se mé dítě vracelo ze zápasů i tréninků s úsměvem a chutí do dalšího sportování.
  •  
  • Já i mé dítě jsme jeden tým, který vždy drží spolu, a to i ve chvílích, kdy se nedaří.
  •  
  • Nikdy nenadávám malým fotbalistům a fotbalistkám.
  •  
  • Vždycky respektuji rozhodnutí trenéra nebo rozhodčího.
  •  
  • Po zápase si klidně podám ruce s rodiči z druhého týmu.

Nezáleží na tom, zda mé dítě bude hrát za reprezentaci, nebo si jen zakope s kamarády pro radost. Mým přáním je, aby se fotbal a sportování obecně stali nedílnou součástí mého života.

4461 rodičů

Souhlas s kodexem vyjádřete svým podpisem

Souhlasím s podmínkami a využitím osobních údajů.
Timto podepisuji
"Kodex slušného rodiče"